Insider – nowe porządki

windows phoneListopadowa pierwsza duża aktualizacja dla Windows Phone zakończyła swój żywot. Kompilacje z gałęzi TH2 zwolniły miejsce w programie Insider na rzecz sierpniowej Rocznicowej aktualizacji. Jest to efekt decyzji Microsoftu o zawieszeniu wsparcia w programie Insidera dla urządzeń pierwszej generacji z wyłączeniem modelu Lumia 1520. Nad wpływem decyzji na społeczeństwo, roztrząsać się nie ma sensu. Trzeba się przygotować na nowe.

Windows Phone Kompilacje 10586 (TH2)

Skoro wsparcie dla systemu z tej gałęzi zostało ukończone, jednocześnie pozbywając się bagażu w postaci serii x2x, TH2 jest tylko dostępne dla użytkowników modeli x3x (z wyjątkiem 530) oraz serii x4x, w drodze oficjalnej aktualizacji pobranej i zainstalowanej z wykorzystaniem Doradcy uaktualnienia. Bez baw, wszystkie modele sprzedawane na rynku polskim we wszystkich możliwych konfiguracjach i wariantach oprogramowania zostały dopuszczone do instalacji Windows 10, o czym możecie się przekonać wracając do naszego wykazu OTA.

Flota Windows 10, czyli najnowsze modele z serii x5x, z racji, że swoją premierę miały z fabrycznymi kompilacjami z gałęzi TH2, nadal mogą być aktualizowane do najwyższej ostatniej, 586.494. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. W przygotowaniu są także nowe wersje oprogramowania a z racji, że, 586.494 była jeszcze parę dni temu kompilacją rekomendowaną, zastąpioną przez 393.10 (Redstone 1) to system w tej wersji znajdzie się w nowym oprogramowaniu dla całej gamy Lumii 550, 650 czy 950.
Oczywiście nie muszę przekonywać, że wraz z opuszczeniem Insidera, to aktualizacji system w ramach tej gałęzi nie potrzebujecie już być nadal członkiem programu.

Kompilacje 14393 (Redstone)

Insider nadal jest niezbędny, jeśli planujecie dalsze testy. Rocznicowa aktualizacja a dokładnie kompilacje 14393, trafiły do kręgu Release Preview (Current Branch), w którym to, podobnie jak dotychczasowy TH2, będzie otrzymywać tylko zbiorcze aktualizacje a dokładnie wczesne aktualizacje nowych wersji sterowników, aplikacji systemowych etc.
Ten stan będzie niezależny od faktu, kiedy to Anniversary Update stanie się publicznie dostępny i możliwy do zainstalowania z pominięciem Insidera. Wczesny dostęp do aktualizacji, sterowników, aplikacji od Microsoftu przy minimalnym poziomie ryzyka? Ten poziom Current Branch jest zatem dla was.

Kompilacje 14900 (Redstone 2)

Skoro Release Preview został przydzielony dla Redstone 1 i kompilacja 14393 oraz jej pochodne mogą spodziewać się poprawek bezpieczeństwa, to zbliżająca się premiera pierwszych publicznych kompilacji będących już trzecią dużą aktualizacja dla Windows 10, osiadła w dwóch pozostałych kręgach.

Fast oraz Slow, oba kręgi z poziomu Developer Branch. Ich zasady działanie tłumaczyć nie trzeba specjalnie, dokładny opis znajduje się w waszych smartfonach w menu Niejawny program testów systemu Windows. Fast z pewnością ponownie wiódł będzie prym jako najlepszy dla testerów nowych kompilacji i funkcji w parze ze zwiększonym ryzykiem, ale kto by się przejmował. Warto dodać, że do czasu pojawienia się Redstone 2 w programie, oba powyższe kręgi zarówno Fast, jak i Slow mogą być wykorzystane do pobrania Rocznicowej aktualizacji a dokładnie jednej z kompilacji 14393 wersji systemu 1607.