Edge na krawędzi? Przeglądarka dostaje nowe funkcje

edgeZ perspektywy patrząc, przeglądarka Edge nie jest obiektem częstych aktualizacji. Mówię o takich, gdzie uświadczymy nowych opcji, a nie tylko usprawnienia interfejsu czy stabilności. Co oczywiście też jest ważne, ale brak dodatków może się znudzić na dłuższą metę, bo pomimo aktualizacji samej przeglądarki przy okazji każdej nowej kompilacji Redstone a efektów brak. Z pewnością aktualizacja tłumaczeń aplikacji względem polskiego języka menu telefonu nie można nazwać oczekiwanym postępem, ale jednak dłuższa przerwa w dostępności nowych kompilacji w programie Insidera, w końcu zaowocowała.

Obecnie, najnowsza kompilacja na dziś dzień w naszych rękach to 14341, ale tej nie musicie otrzymać, bardziej skłaniamy się ku 14339 lub 14340, ale znaczenia większego to nie ma, bo czekają na was dwie niespodzianki tuż za rogiem.

Apps for websites to nic innego jak otwieranie zewnętrznych linków poprzez aplikacje. Mówiąc zewnętrznych, mam na myśli odsyłacze z poczty czy tych zawartych w dokumencie Word, ale także oznacza to, że pozostanie dalej w aplikacji po kliknięciu na odsyłacz, dobrym przykładem niech będzie TapaTalk czy mTalk.

Prawa strona menu ustawień dla tej opcji będzie zawierać listę aplikacji, który można aktywować, jak i wyłączać i nadal nowe linki będą otwierane po staremu, czyli w Edge. Pojawiła się też możliwość blokowania niektórych reklam – o tym więcej na seo-poland.com.pl.

W ostatniej publicznej kompilacji Redstone, przeglądarka zyskała nową funkcję Do przodu. Jeśli zdarzyło nam się strzałką cofnąć do poprzedniej strony w przeglądarce Edge, to powrót do tej pierwszej stał się możliwy za pomocą właśnie tej funkcji. Microsoft poszedł jednak bardziej Do przodu, w najnowszych kompilacjach Redstone taki sam efekt osiągniemy, przesuwając palcem po ekranie. Czyli aby cofnąć, przesuń w lewo a pójść do przodu, przesuń w prawo. Genialne w prostocie, lecz obecnie pamięć cache przeglądarki nie radzi sobie z zachowaniem już załadowanej przecież strony. Za każdym razem ładowana jest ona od początku. Czekamy zatem na kolejną aktualizację dla Redstone.