Cykl wsparcia Lumii 820 przedłużony o kolejne 5 lat

lumia 820Każdy z przygotowanych przez nas ROM-ów możecie już w czasie normalnego użytkowania, zaktualizować do odpowiednio wyższej kompilacji, a jeśli taka nadejdzie, oczywiście skompilujemy nowy ROM w wersji adekwatnej do nowej publicznej kompilacji. Dziś to właśnie, Lumia 820, jeden z najpopularniejszych modeli Windows Phone z pierwszej generacji, otrzymała dzięki nam dożywotnie wsparcie z Windows 10 włącznie.

Oznacza to, że obecna decyzja Microsoftu o wykluczeniu smartfonów Lumii serii x2x nawet z programu Insider, nie jest już zmartwieniem osób, chcących spróbować nowych wrażeń na swoim staruszku. Tych nie brakuje, przecież Windows 10 to tylko 10% wszystkich telefonów z Windowsem a od teraz proces instalacji wyklucza instalację czegokolwiek, pobieranie przez OTA czegokolwiek. Wystarczy kabelek i komputer, aby za jednym razem wgrać Windows 10 w dowolnej wersji. Możecie zatem zainstalować system z gałęzi th2 lub pokusić się o Redstone!

Lumia 820 poradzi sobie zatem i z Redstone. Śmiem twierdzić, że dla jej dobra warto pominąć th2. Oczywiście instalacja naszego ROM-u wyklucza działanie czynników zewnętrznych, czyli nie ma znaczenia, co było na telefonie i w jakim stopniu był zaktualizowany. Za jednym razem otrzymujecie, najnowsze dostępne oprogramowanie Denim wraz z odpowiednią wersją Windows 10. W chwili wyłączenia i podłączenia pod komputer żegna was system 8.1, aby zaraz potem ujrzeć już zmieniony ekran bootowania nowego Windows, czy może być prościej?
Kilka dni temu, opublikowaliśmy także pierwszy, premierowy ROM dla modelu Lumia 625. Ten model z racji, że jest kastratem, ma niewystarczającą ilość pamięci RAM do sprawnego zarządzania zasobami Redstone. Dla jego dobra ostał się tylko na systemie z gałęzi th2 co i tak gwarantuje świetną zabawę.

W naszej poczekalni mamy jeszcze kilka publikacji w przygotowaniu, za moment gotowce trafią do działu Lumia 520 oraz nie zapomnimy także o rówieśniku 820’tki czyli Lumii 920. Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych do wypróbowania Windows 10, bo teraz już nie powiemy, że jest za późno.