TrustPort Security Elements Ultimate

Osecurity elements basicprogramowanie TrustPort Security Elements Ultimate jest kompleksowym systemem zabezpieczającym komputery w firmowej sieci oraz stacje końcowe i systemy plików  przed wirusami, trojanami, robakami i innymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu. Zabezpiecza on skrzynki pocztowe przed nadmierną ilością spamu. Pozwala zarządzać ochroną antywirusową także w punkcie wejścia sieci. Możliwe jest administrowanie centralne umożliwiające zdalne instalowanie oprogramowania na poszczególnych stanowiskach pracy.

Składniki produktu:
TrustPort Managment – centralne zarządzanie
TrustPort Internet Security – ochrona punktów końcowych
TrustPort Antivirus for Servers – ochrona serwerów plików
TrustPort Net Gateway – ochrona antyspamowa i antywirusowa bramy internetowej + filtrowanie stron WWW

Opcje oprogramowania:

Ochrona antywirusowa i antyspyware
Posiada połączone mechanizmy do skanowania co wpływa na kompleksową ochronę stacji roboczych oraz serwerów. Wszystkie pliki które otwierane będą na komputerze będą sprawdzane pod kontem szkodliwych kodów.

Osobista zapora
Daje użytkownikowi pełną kontrolę nad procesami internetowymi. Sprawdza wszystkie aplikacje i informuje w przypadku podejrzenia o jej nielegalności dając możliwość wyboru dalszych procedur przez użytkownika.

Ochrona poczty internetowej
Program eliminuje połączenia z niezaufanymi stronami WWW a także blokuje wiadomości spam przychodzące na skrzynki e-mail.

Przenośny Antywirus
Program umożliwia zainstalowanie przenośnej wersji antywirusa na nośniku dając możliwość podłączenie do dowolnego komputera aby go chronić.

Ochrona serwerów plików
Anty-spyware oraz antywirusy które zostaną zainstalowane na serwerach plików będą je chronić jednocześnie pozwalając na przetwarzanie dużej ilości danych. Ważnym jest to iż nie spowalnia on działania serwerów.

Centralne zarządzanie
Możliwe jest administrowanie centralne umożliwiające zdalne instalowanie oprogramowania na poszczególnych stanowiskach pracy. Po przez stronę internetową administrator może uzyskac dostęp do wszystkich ustawień.

Filtrowanie stron WWW
Oprogramowanie umożliwia blokadę wybranych kategorii stron intranetowych, które ma na celu wykluczenie niepożądanego  poruszania się po sieci, które obciąża ruch Internetu.

Brama bezpieczeństwa
Oprogramowanie daje możliwość dodatkowej zapory z poziomu serwera proxy Internetu. Wspomaga on ochronę naszych skrzynek pocztowych oraz sieci internetowej przed infekcją wirusową.

Wymagania sprzętowe:

Zalecane wymagania w komputerze końcowym
Procesor Intel Pentium IV
512 MB pamięci operacyjnej
800 MB wolnego miejsca na dysku

Zalecane wymagania serwera plików
Procesor Intel Pentium IV
512 MB pamięci operacyjnej
450 MB wolnego miejsca na dysku

Zalecane wymagania dla serwera administracji
Procesor Intel Pentium IV
512 MB pamięci operacyjnej
1 GB wolnego miejsca na dysku

OBSŁUGIWANE SYSTEMY OPERACYJNE PUNKTÓW KOŃCOWYCH:
Microsoft® Windows® 7, Vista®, XP, 2000

OBSŁUGIWANE SYSTEMY SERWEROWE:
Microsoft® Windows® 2008, 2003