TrustPort eSign Pro

trustport esign proTrustPort eSign Pro jest narzędziem które zabezpiecza dokumenty i pozwana na ich bezpieczna wymianę. Dzięki podpisowi elektronicznemu oraz szyfrowaniu dokumentów są one w pełni zabezpieczone przed niepowołanymi osobami i pozwalają na bezpieczną komunikację w internecie.

TrustPort eSign Pro pozwala na stworzenie własnego podpisu elektronicznego i wykorzystanie go do podpisywania plików PDF, dokumentów Word, arkuszy kalkulacyjnych i innych dokumentów elektronicznych.

Program umożliwia szybkie i łatwe tworzenie podpisów elektronicznych oraz zarządzanie nimi. Dodatkowo, TrustPort eSign Pro zapewnia bezpieczeństwo podpisanych dokumentów poprzez zastosowanie zaawansowanych algorytmów kryptograficznych i certyfikatów.

TrustPort eSign Pro jest przydatny dla firm, które muszą podpisywać dużą liczbę dokumentów, ale może być również używany przez osoby prywatne. Dzięki programowi można zaoszczędzić czas i koszty związane z drukowaniem, wysyłaniem i przechowywaniem papierowych dokumentów.

Opcje oprogramowania:

Podpis elektroniczny i weryfikacja
Za pomocą wyboru odpowiedniego polecenia po rozwinięciu opcji dokumentu możemy zabezpieczyć go dodając podpis elektroniczny. Zweryfikować ważność podpisu możemy po przez opcje z menu kontekstowego.

Kreator podpisywania i szyfrowania
W kreatorze tym możemy szyfrować, datować dokument, dodawać podpis elektroniczny jak i odszyfrowywać i weryfikować podpis.

Datowanie
Aby mieć pewność kiedy dokument został podpisany stosowany jest niezaprzeczalny znacznik czasu.

Przetwarzanie dokumentów PDF
Wszystkie opcje programu mogą być wykorzystywane także w plikach PDF. Odbiorca przygotowanych przez nas zabezpieczonych dokumentów nie będzie musiał mieć skomplikowanych programów do ich odbiory wystarczy mu popularne bezpłatne oprogramowanie Adobe Reader.

Uzyskanie certyfikatu cyfrowego
Aby móc podpisać dokumenty elektroniczne potrzeby jest certyfikat cyfrowy który należy uzyskać od urzędu certyfikacji. Oprogramowanie wygeneruje wniosek który należy wysłać do urzędu, jednak przed wydaniem certyfikatu należy zapoznać się z urząd Certyfikacji.

Wymagania sprzętowe:

-Intel Pentium IV
-256 MB pamięci operacyjnej
-130 MB wolnego miejsca na wybranym medium pamięci

Systemy operacyjne:
Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 200