StrongDisk – dlaczego jest najlepszy?

directSystem operacyjny Windows nie usuwa plików zgodnie z życzeniem użytkownika, a jedynie zaznacza je jako usunięte. Istnieje wiele metod na odzyskanie usuniętych plików nawet, jeżeli kosz systemowy jest pusty. Niektóre z nich znają nawet dzieci. Tak naprawdę dane są usunięte dopiero wówczas, gdy zostaną kilkukrotnie nadpisane innymi plikami. Niestety może minąć bardzo dużo czasu zanim usunięte, a nie dokładnie wymazane pliki zostaną nadpisane przez inne dane użytkownika.

Jeżeli plik lub grupa plików/folderów zostanie usunięta za pomocą standardowych funkcji systemu Windows, możesz zamazać wolną przestrzeń na dysku (która faktycznie jest jeszcze zajmowana przez „usunięty” plik). Po tej operacji nie będzie fizycznej możliwości odtworzenia usuniętego pliku.

PhysTechSoft Burner jest składnikiem pakietu StrongDisk Pro i pozwala on na skuteczne i pewne usuwanie danych poprzez ich wielokrotne nadpisywanie. To ile razy nadpiszesz miejsce zajmowane przez usuwane dane zależy wyłącznie od Ciebie. Po skasowaniu danych za pomocą narzędzia PhysTechSoft Burner – nikt nie będzie w stanie ich odtworzyć.

Chroń swoje prywatne dane z dala od innych, szyfrując je i umieszczając na dysku. Narzędzie zawiera szeroką gamę algorytmów szyfrowania, takich jak BlowFish, AES, IDEA, SAFER, GOST, 3DES, RC5 itp. Z kluczami do 448-bitów i obsługą osadzania uwierzytelniania dwuskładnikowego.

StrongDisk Pro chroni poufne dane na Twoim notebooku lub komputerze PC. Tworzy wirtualne zaszyfrowane dyski, które działają jak zwykłe dyski. Cała zawartość tych dysków jest szyfrowana w locie za pomocą silnych algorytmów kryptograficznych. Do zamontowania dysku wymagane jest hasło i klucz zewnętrzny. Wszelkie pliki, dokumenty i bazy danych można przechowywać i otwierać bezpośrednio z zaszyfrowanych dysków. Zawartość dysku jest fizycznie przechowywana we wspólnym pliku. W ten sposób można łatwo wykonać kopię zapasową. Możesz przechowywać ten plik na dysku twardym, dyskietce, płycie CD lub w innym miejscu.