Sposoby zabezpieczania naszych komputerów

firewallŻeby zabezpieczyć nasz komputer powinniśmy ściągnąć jak najlepsze oprogramowanie antywirusowe. Oprogramowanie to powinno automatycznie aktualizować bazę wirusów.

Kolejną rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest wyposażenie naszego komputera w zaporę ogniową tzw. Firewall. Dopiero połączenie firewalla i naszego antywirusa, da nam w jakiś sposób odczuć poczucie bezpieczeństwa. Jednak najważniejsza w zabezpieczeniu naszych komputerów jest nasza uwaga. Społeczność ma to do siebie, że nie traktuje na poważnie poziomy zabezpieczeń. Dopiero po fakcie jakim jest włamanie, zaczyna na poważnie zabierać się za łatanie luk i zabezpieczania komputera.

Lepiej na zimne dmuchać niż raz się sparzyć. To przysłowie powinniśmy zastosować w naszym codziennym użytkowaniu z komputerem w domu i w pracy. Lepiej poświęcić kilka godzin na zabezpieczenie systemu, niż potem mieć wielo milionowe straty spowodowaniem utraty ważnych danych. Najgorszą postawą, a tym samym najłatwiejszym łupem dla hackerów i crackerów jest nieświadomość z zagrożenia. Często będą administratorem małego serwera, bądź właścicielem małej strony internetowej myślimy, że nas ten problem nie dotyczy. Administratorzy małych stron internetowych i serwerów, są tak samo narażeni na atak ze strony hackerów Anonimowość crackerów jak inni.

Hacking w mediach, fabule

Krótkie informacje na temat hackingu w mediachNa przełomie XXI wieku hacking stał się pojęciem coraz bardziej używanym w społeczeństwie. Dlatego też powstało kilka filmów fabularnych promujących hackerów. Zainteresowanie hackingiem, bezpieczeństwem, możemy nazwać przełomem intelektualnym ludności. Może właśnie jest to zalążek w późniejszym odnoszeniu sukcesów w tej dziedzinie.

Amerykański film fabularny ” Halerzy” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i tym samym miał wysoką oglądalność. Wiec jak widać ludność zaczyna sobie powoli uświadamiać o istnieniu tego środowiska i płynących tym samym zagrożeń. Kolejnym filmem fabularnym był film opisujący obławę na Kevina Mitnicka największego hackera na świecie. Film nosił nazwę ” Operation Takedown” i bardzo szybko zdobył wysoką oglądalności. Lecz mimo tego natknął się na falę sprzeciwu ze strony zwolenników Mitnicka, którzy stwierdzili, że film stawia w za dobrym świetle Tsutomu Shimomure, który to w dużej mierze przyczynił się do schwytania Mitnicka.

Również w Polsce powstało kilka filmów odzwierciedlających, hakerów i ich środowisku. Do najlepszych można zaliczyć Polski film pt. „Haker”, który opowiada o losach uzdolnionego hakera Marcina, który to wygrywa milion dolarów w konkursie internetowych polegającym na

Najciekawsze

Poniżej znajduje się spis linkowy najciekawszych czyli najczęściej przeglądanych artykułów w naszym serwisie. Sprawdź co najchętniej czytają inni, które teksty mają największą popularność wśród użytkowników serwisu GigaBat …
Serdecznie zapraszamy do lektury