IdeCAD Architectural 5

Inteligentne modele budowlane z obiektami w formie 3D

idecadWszystkie elementy konstrukcji są w IdeCAD Architectural generowane w trójwymiarowej formie. Elewacje, przekroje oraz perspektywy mogą być tworzone z prostych rzutów poprzez zwykłe naciśnięcie myszki. Tak jak w całym projekcie możesz również podróżować po trójwymiarowym modelu.

W celu modyfikacji projektu możliwa jest praca w oknie rzutu, przekroju, elewacji lub perspektywy. Wszystkie modyfikacje są wyświetlane natychmiast w każdym następnym oknie. Wyobraź sobie możliwość o wiele efektywniejszego wykorzystania czasu pracy. Unikasz pomyłek i juz nie potrzebujesz dokonywać czasochłonnych ręcznych zapisów poprawek. Korzystając z nieporównywalnych zalet projektowania trójwymiarowego, poprzez wyszczególnienie pojedynczej linii podziału można wygenerować wiele przekrojów lub elewacji.

IdeCAD Architectural działa na podstawie elementów architektonicznych i statycznych, jak ściany, kolumny, belki, schody, dachy, sufity itp. Adaptuje obiekty, korzystając ze sparametryzowanych właściwości, w celu ich łatwego zmodyfikowania. Przykładowo automatycznie dokonuje adaptacji drzwi do otworu w ścianie, w której mają być założone. Oznacza to, że nie potrzebujesz dokonywać ręcznie korekt podczas ich ustawiania.

Obiekty są inteligentne i ze sobą połączone, a to pozwala na ich automatyczną reakcję przy modyfikacji projektu. Nowa metoda pracy pozwala na ustawianie ścian, kolumn, belek, okien i drzwi poprzez przesuwanie osi.

Inteligentne obiekty w IdeCAD Architectural umożliwiają znaczną oszczędność czasu. Poprawki w ostatniej chwili stają się zwykłą formalnością. Nie ma potrzeby zaczynać wszystkiego od początku. Zmiany mogą nawet być dokonywane w ostatniej minucie, podczas podróży na miejsce dokonania prezentacji projektu.